Дослідження «Харків – точка тяжіння» мало на меті оцінити потенціал участі харків’ян у житті міста, дослідити харківську ідентичність, виявити точки та ідеї солідарності та розколу між різними групами харків’ян та з’ясувати очікування, страхи та сподівання щодо життя у місті.
- Дослідження показало високий потенціал участі харківʼян у житті міста та дозволило виокремити варіанти подолання барʼєрів участі. - Переважна більшість опитаних називають себе передусім українцями та харків’янами.- Індекс тяжіння до міста, що було розроблено та обраховано в дослідженні, показує високий ступінь тяжіння до Харкова серед усіх груп харківʼян, проте певні відмінності в залежності від місця поточного проживання присутні. - Більшість харків’ян (86%) впевнені, що відновлений після війни Харків виглядатиме краще, ніж раніше, та ствердно відповідають на запитання щодо планів жити в Харкові після війни.
Дослідження було проведене в рамках програми грантів на підтримку дослідницьких ініціатив організації громадянського суспільства «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України».
Рецензії на звіт за результатами соціологічного дослідження «Харків - точка тяжіння»: