Оцінка системи надання послуг військовим та цивільним з ампутаціям

Illustration

Метою цього дослідження є оцінка стану та перспектив наявної системи надання послуг людям з ампутаціями, виявлення їхніх основних потреб та можливостей для комплексної реабілітації.
Ключовим завданням дослідження було визначення основних потреб військових та цивільних з ампутаціями після травм чи уражень, отриманих внаслідок подій повномасштабної війни росії проти України.
Основні рекомендації:1) Первинний супровід у визначенні маршруту реабілітації. Інформаційний та організаційний супровід, а також надання первинної психологічної допомоги вкрай важливі на початковому етапі, коли людина розгублена та потребує «дорожньої карти» для подальшого руху. На цьому етапі ефективною є робота в форматі «рівний- рівному».2) Сімʼя як отримувач послуг. Підтримка сімʼї людини з ампутацією створює додатковий потенціал для ефективної реабілітації та є запобіжником від вигорання близьких. Бажано, щоб сімʼя ставала отримувачем послуг широкого спектру (в тому числі медичних і психологічних) з самого початкового етапу реабілітації.3) Інклюзивні формати активностей. При плануванні програм та конкретних заходів важливо зробити акцент на діалог та взаємодію людей з ампутаціями і без ампутацій, задля поширення комунікативних практик та формування здорової суспільної норми.4) Доступність сільських просторів. Міська інфраструктура хоча б частково адаптована, в той час як в сільській місцевості ситуація наразі не сприяє повноцінному поверненню людей з ампутаціями. Треба зрушити з місця тему доступності сільських просторів – не тільки громадських, а перш за все приватних – де людина живе повсякденне життя.
Дослідження проведене на замовлення БО "Благодійний фонд «Харків з тобою» в рамках реалізації проєкту «Протезування як частина життя» за підтримки The King Baudouin Foundation (Бельгія).

Illustration